The Flying McCoys by Glenn and Gary McCoy

The Flying McCoys

Recommended

Comments (12) (Please sign in to comment)

  1. Llewellenbruce

    Llewellenbruce said, 7 months ago

    They don’t stock chocolate ice cream at the
    Costco store where I shop in Toledo for some
    reason.

  2. simpsonfan2

    simpsonfan2 said, 7 months ago

    I used to have a hotdog or some pizza for lunch in their food court fairly often. That is, until they switched from Coca-Cola to pepsi, haven’t been there since.

  3. INGSOC

    INGSOC GoComics PRO Member said, 7 months ago

    Buy all in bulk, all the things that you have not any useful purpose to maintain..

  4. Ratbrat

    Ratbrat said, 7 months ago

    Don’t buy a pie or cake from them unless you are taking it to a party of at least 15 people!

  5. Dr Dave

    Dr Dave GoComics PRO Member said, 7 months ago

    @simpsonfan2

    “No Pepsi! Coke!”

  6. Dr Dave

    Dr Dave GoComics PRO Member said, 7 months ago

    No haz Costco
    It’s ‘Wally World’

  7. flyintheweb

    flyintheweb GoComics PRO Member said, 7 months ago

    @simpsonfan2

    must be local – we still have coke. But no hot pretzels…

  8. rekam

    rekam GoComics PRO Member said, 7 months ago

    @simpsonfan2

    I, for one, like the taste of Pepsi over Coca-Cola any day so I was happy when they changed.

  9. Saucy1121

    Saucy1121 GoComics PRO Member said, 7 months ago

    @simpsonfan2

    I wish they’d go back to coke, but love the hot dogs too much to give them up.

  10. swr

    swr said, 7 months ago

    went there yesterday bought three things. granted i’m repackaging one. but if I can buy toothpaste for less per pack then at the local store, why wouldn’t I? even in a six pack it doesn’t go bad.

  11. Tigger

    Tigger GoComics PRO Member said, 7 months ago

    I was in my local Costco one day and the person ahead of me asked the cashier this Question: “Does anyone get out of here paying under $200.00?”

    I said: “I do every time”

    It’s true, I o in get what I need and get out well under $200.00.

    I am not an impulse buyer.

  12. bgarner

    bgarner said, 7 months ago

    There is something about peanut butter in a 5 gallon pail that does things to people’s judgement.

  13. Refresh Comments.