Steve Breen by Steve Breen

Steve Breen

Recommended

Comments (6) (Please sign in to comment)

  1. Colonel Claus

    Colonel Claus GoComics PRO Member said, over 1 year ago

    BUMMER!

  2. Dredpiraterobt$

    Dredpiraterobt$ said, over 1 year ago

    Nice detail work. 4:20 and Phish and the clouds, man, the clouds.
    .
    I don’t get the pier though. That’s sort of a California thing isn’t it. Not much of a Colorado thing, I guess it could be Washington.
    .
    I will say though, there are a whole lot of people who are not stoner slacker "nevergotaroundtobe"s who partake of the ganga (not me of course, but I know several who do and dozens who would if given the opportunity).

  3. Stipple

    Stipple said, over 1 year ago

    It has been thirty years since eating a twinky, cannot say the same for MJ.
    .
    Hey, it makes carrots taste good also.

  4. thegreatack

    thegreatack said, over 1 year ago

    @Dredpiraterobt$

    ‘Dock of the Bay’?

  5. Dredpiraterobt$

    Dredpiraterobt$ said, over 1 year ago

    ^ IDK.
    .
    Well enough talk of these degenerate pot smokers, I’m going home to a tall Saffire Martini!
    .
    Just one more post I have to find a Twinkie toon… Wait! This IS a Twinkie toon! Woo-hoo!
    .
    So now here’s an idea… All that money you are saving by not buying Twinkies… You can use that now to buy the newest snack sensation! Hard Boiled Eggs!
    .
    If you can boil water you can make a hard boiled egg, but if you can’t, now you can buy not one but two professionally prepared AND peeled Hard Boiled Eggs!
    .
    Here’s a coupon so you can save 25 cents on you purchase of Hard Boiled Eggs!
    .
    You’re saving 25 cents! How much does a dozen eggs cost? (there are way too many times that question is asked on Bing) about $1.75 for large eggs. That comes to about 15 cents a piece! Save 25 cents! That means the package is priced north of $1! 50cents a piece, $6 per dozen!
    .
    Let’s see, I can spend 1.75 for 12 or I can buy these chef inspired prepeeled ones for $6 for 12!
    .
    Marijuana is the least we need to worry about here!
    .
    Two olives and an onion my good man! (Yeah, I make those at home too, they are much cheaper than the ones you get in the “store”)

  6. Rad-ish

    Rad-ish GoComics PRO Member said, over 1 year ago

    More like Elizabeth Warren than Ron Paul.

  7. Refresh Comments.